Üzerinden geçtiğimiz her yıl bize daha fazla bilgi birikimi ve tecrübe kazandırdı. Her zaman yaptığımız işlerle anılıp ve bu işlerle konuşmayı vazgeçilmez prensibimiz yaptık. Ortaya koyduğumuz bu yapılarda her zaman daha iyisi ve daha yenisi modeliyle hareket edip kendimizi yenileyerek en son işimiz en iyi işimizdir prensibini de benimsemekteyiz.

Geçmişimizde yaptığımız eserlerimiz nasılsa, gelecekte yapacaklarımız da öncekilerine nazaran bir o kadar iyi ve yeni olacaktır. Bunu yaptığımız yapılara bakarak daha net anlayabiliriz. Manevi kıymete sahip olan bu yapılara geçmişte iz bırakmış büyük ustaların ışığında katkı yapmak en büyük gayemizdir.

Cami derneklerinin dikkat etmesi gereken hususlar:

1) Derneklerin birinci önceliği ekonomik sosyal sorunlardan önce yapılacak işin, güvenliği, sağlamlığı manevi ve mimari değeri olarak kalitesinin ön planda tutulmasıdır.

Bu saydığımız değerlerin yakalanması da işinde uzman ve yaptığı işlerle değer taşıyan toplumda kabul görmüş üstün niteliklere sahip olan ehil kişilerce yapılmasında yapılmasından geçer. Çeşitli yollarla aslında küçük, fakat göze büyük masraflardan kaçınıp yetkisi ve deneyimi olmayan fakat ekonomik açıdan taviz veren kişilere derneklerin bu işleri teslim etmesi, hem Osmanlı geleneği olan bu mimarı yapıların tam manasıyla yansıtılmaması hem de ileride ekonomik ve sosyal problemlerin doğmasına zemin hazırlar.

2) Kaliten taviz verip deprem şartlarına uygun olmayan yapıların ortaya çıkmasında vebal sahibi olmamak ve geleceğe ışık tutacak mimari eserlerin meydana gelmesinde derneklerin fedakar bir şekilde çalışması gerekmektedir.